Blog


SEO faydası olabilecek 10 Adet Öneri

SEO faydası olabilecek 10 Adet Öneri


SEO ‘ ya faydasını olabileceğini düşündüğümüz ” SEO faydası olabilecek 10 Adet Öneri ” başlığımız adı altında sizlere birkaç öneride bulunmak istiyoruz. Önem sırasına göre dizmeye çalıştım umarım faydası olur.

1- Web Siteniz Mobil Uyumlu Olsun

Google Mobil uyumlu web sitelerini ve Responsive tasarımlarını sever. 2018 Google güncellemelerin de Mobil uyum ve Responsive Site Uyumu büyük ölçüde arttırıldı.

2- Https Protokolünü Web Sitenizde Kullanın

Google son güncellemelerinde webmasterleri üzecek bir güncelleme çıkarttı maliyet olarak bayağı bir ağır olan SSL sertifikaları önem arz etmeye başladı 10-20 dolarlık bir ssl sertifikası alıp sabit bir ip almak ortalama ip pahalı olduğundan 250-300 tl gibi bir ek maliyet çıkartıyor ama ön sıralarda yer almak istiyorsanız bunu gözden çıkartmalısınız. Yada benim yaptığım gibi sunucu yöneticinize başvurarak free ücretsiz ssl kullanıp tanımlatabilirsiniz. Alaystr sunucularında böyle bir hizmet var bilginiz olsun.

3- AMP Özelliği Kullanın

AMP hızlandırılmış mobil tasarımlara deniliyor arkadaşlar wordpres’de böyle bir ekenti var kolaylıkla amp kurabiliyorsunuz.

4- Domain Yaşı Çok önemli

Google yeni açılmış sitelerde özellikle şuna dikkat ediyor 1 yıl tutarsa pılını pırtını topla git mi yoksa azim ve cesaret gösterip 5-10 yıllık regleyip önem arz etmesini mi istersiniz? Google buna çok önem veriyor arkadaşlar mutlaka sitelerinizi en az 5 yıl tescil ettirin Sitenizin güvenilirliğini google’nin gözünde arttıracaktır.

5- SEO dostu url kullanın

Özellikle wordpress kullananlar kalıcı bağlantılarda seo uyumlu url kullanırar fakat son güncellemelerde öncelikle ürün tanıtımı yapanlar siteadi.com/urun olarak yayınlamaları kategori de siteadi.com/kategori şeklinde yayınlanmalı sonra içerikler gelmeli google dizin hizmeti gibi iç linkleme yapılan siteleri seviyor arkadaşlar.

6- Backlink Sayınızı Arttırın

Backlink geri dönüş sayınızı mutlaka arttırın. günlük 5-10 adet backlink almaya bakın gov.tr , edu tr , com.tr ve com uzantılı sitelerden gerekirse karşılıklı link alın ve link alırken mutlaka nofollow alın eğer karşı siteden dofollow link alırsanız ve site penaltı cezası, spam cezası yerse direk sizin sitenizide spama sokabilir.

7 – Alexa sıralamanızı düşürün

Alexa biliyorsunuz ki çok önem arz ediyor. Özellikle Dmoz kapanması ile geriye tek popüler site sosyal medya sitelerinden sonra Alexa kaldı sıralamanızı etkileyen en önemli faktörlerden birisi olduğunu düşünmekteyiz. Hatta internette alexa grupları bile var

8- Sitenizde Optimize edilmiş resimler ve css ‘ler kullanın

Gereksiz css ler ve optimize edilmemiş büyük boyutlu resimler google speed test’inizi olumsuz etkiler. Öncelikle google son 2018 güncellemelerinde malesef hız’a kafayı takmış durumda siteniz ne kadar hızlı açılırsa o kadar ön planda çıkarsınız. Grafikden biraz kısmaya bakın site hızlı olsun ki google bot örümcekleri sitenize ayırdığı 4-5 dakikayı daha çok index alarak geçirsin.

9- Web Sitenizi Sosyal Medyalara Kayıt Edin

Web sitenizi Pinterest , Youtube , Linkedin, Twitter gibi sitelerden 5-6 hesap açarak sürekli besleyin ve her yazdığınız içeriği farklı ip bantlarından yayınlayın.

10 – Son olarak Siteniz Emek verin !

Sitenizi bir bebek gibi besleyin acıktıkça mama verin. Yani siteniz sıralama kaybettikçe makale ile besleyin site makaleyi sever ne kadar çok  makale o kadar ziyaretçi mesela 10.000 içeriğiniz olsa günde 1 kişi her içeriğe baksa 10 bin hit eder az değil değil mi?

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana hiçbiryerden alıntı değildir %100 tamamen kendi yazımdır. SEO konusunda yardım isteyenler bana ulaşabilirler Makul bir ücret karşılığında teknik destek verebiliriz.

Copyright @2019 | Tüm Hakları Saklıdır Nanomedya Dijital Pazarlama ve Seo Ajansı